Wszyscy zginiemy!

Wkurzają mnie opowiadający ( powielający ) o kolejnym końcu świata z powodu tego, że nie szanujemy naszej matki ziemi. Globalne ocieplenie jest teraz, jeżeli nie numerem jeden każdej kampanii, to przynajmniej musi się zmieścić w pierwszy pięciu punktach, mówi o niej Prezydent USA, mówi Unia Europejska.

Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się, że widzą tylko tyle:

[youtube]jDrq0LNrh-A[/youtube]

A oto Al Gore, na tle wykresu gdzie wyraźnie widać opóźnienie w zamianach CO2 względem zmian temperatury, proszę zwrócić uwagę jak się cieszy z tego że nie widzi oczywistego:

[youtube]gWRKApUV-aU[/youtube]

Dlaczego nikt nie zainteresuje się jakie są powody tego ocieplenia ? Tylko klepie jeden za drugim – zróbmy coś. Co MY możemy zrobić ? To wszystko to jeden wielki szwindel, od kiedy to CO2 ma wpływ na temperaturę ziemi ? A co z słońcem ? A co z oceanami ? Jeszcze nie tak dawno temu ( pod koniec lat 50tych ) pisano i krzyczano o następnej epoce lodowcowej, a teraz już mamy się usmażyć ? Teorie, ze rzekomo emisja dwutlenku węgla powoduje “globalne ocieplenie”. nie ma żadnego naukowego dowodu, istnieje natomiast cały szereg faktów zaprzeczających tej pseudonaukowej teorii. Nawet na stronie IPCC jest napisane, że całkowita emisja spowodowana przez nas ludzi to 6,5 Gt. Tymczasem zwierzęta i bakterie emitują rocznie 120 Gt (giga ton) CO2 do atmosfery. Czy to komuś daje do myślenia ? Nie przeskoczymy fizyki nawet gdybyśmy krzyczeli miliardem zielonych.

Jesteśmy w trakcie naturalnego cyklu w historii Ziemi czy nam się to podoba czy nie. Cykle klimatyczne były, są i będą i nie mamy na nich tak wielkiego wpływu jak się to wydaje.

Niestety w ostatnich paru latach stworzono religie “global warming”. W tej chwili jest tak dużo pieniędzy zaangażowanych, ze zaprzeczanie oznacza lincz. Ostatnio nawet Tesco staje się zielone. Naukowcy, którzy chcą być publikowani podłączają się pod teorie, a ci którzy wskazują na fakty są traktowani jak heretycy niech będzie że do nich dołączę i ja.

Nie jestem zielony i basta!