Świat wg. Google

Parę dni temu zauważyłem, że w czasie przeszukiwania Google w prawym górnym rogu pokazało się New! Web History. Ignorowałem to przez jakiś czas aż wreszcie wczoraj kliknąłem

Po zarejestrowaniu się okazało się, że to nic więcej jak stara usługa Search History z zmianą nazwy na Web History jednak z poprzedniego dodatku wogóle nie korzystałem, nie przekonał mnie, jednak w tym jestem zakochany od początku. Dlaczego? W Web History możemy znaleźć wszystkie strony jakie szukaliśmy na danym komputerze będąc zalogowanymi do naszego Google Account. I mam na myśli wszystkie, nie tylko same wyrażenia jakiś szukaliśmy, ale także gdzie kliknęliśmy i o której godzinie. Jest to zaimplementowane w wszystkich serwisach Google gdzie możemy wyszukiwać więc nie tylko Web ale także Images, News, Video a nawet Maps. Na podstawie tego co szukaliśmy przy każdym nowym wyszukiwaniu Google stara się dopasować wyniki do tego czego szukaliśmy wcześniej.

Naturalnie, jeżeli ktoś ma już tak dużo informacji na nasz temat tylko klik od tego aby zacząć budować profil naszego usera, jego upodobania oraz różne statystyki i jest to także częścią tej usługi. No i na koniec, przecież teraz już można zaproponować Ci informacje jakie może chciałbyś zobaczyć na twojej spersonalizowanej stronie głównej.

Heh, nie pokojące to wszystko, prawda ?