Filmoteka 1/2007

W ostatnich dniach udało się zobaczyć trochę nowych ( dla mnie ) filmów.

rockybalboa.jpg

Rocky Balboa

Podstarzały Rocky dostaje propozycję stoczenia walki za aktualnym mistrzem wagi ciężkiej, przyjmuje, boksuje, przegrywa, odkrywa nową miłość itd. czyli życie po śmierci.
Masakra umysłowa, nie polecam nikomu kto nie jest fanem Rockego. Najciekawszy w całości jest chyba Mike Tyson, który występuje tam przez całe 3 sekundy pokrzykując coś :) Sylwek, próbował prawdopodobnie odtworzyć klimat poprzednich części, można nawet powiedzieć że mu się udało, z zamysłem nie podając w tytule części :) Nijak mi to wszystko w takim razie to pasuje do poprzednich części tego filmu.
I jak sobie przypomnę, że pierwsza część zdobyła 3 oskary :) Pamiętajmy, że nadchodzi kolejna część Johna Rambo ( ps. to ten bohater, który jako pierwszy na dużym ekranie pokazał Afganistan ) .

childrenofmen.jpg

Children of The Man

Jeżeli interesują Cię filmy o końcu świata, proszę bardzo, w innym przypadku uciekamy z kina. No children, no future, no hope. Rodzaj ludzki pogrążony w chaosie po tym jak okazało się, że jesteśmy bezpłodni. Słabiutki film na podstawie całkiem dobrej książki. Słaby Clive Oven chodzący dokładnie z tą samą miną jak w Sin Ciity, nie wygląda na wzruszonego sytuacją, Julianne Moore umiera na początku nawet Michael Caine nikogo nie przekona.

blooddiamond.jpg

Blood Diamond

Myślałem, że nie ma możliwości abym trafił w tym tygodniu na dobry film. szczególnie że następny w kolejce był film z Leo. Skruszony handlarz i szmugler diamentów Danny Archer z Sierra Leone połączony z lokalnym rybakiem Salomonem Vandy w poszukiwaniu niezwykłego diamentu, który ma odmienić ich życie. Naprawdę dobry kawałek kina. Rewelacyjny Djimon Hounsou, którego uwielbiam od Constantine i Jennifer Connelly, która ma szczęście do dobrych filmów ( zapomnijmy na chwilę o Hulk ). A Leo, no cóż, lubię go ( a pamiętacie z Pamiętników Koszykarza ? ) :)

thankuforsmoking.jpg

Thank You for Smoking

Krótka nie zobowiązująca historia o lobbyście przemysłu tytoniowego w stanach, który stara się być gdzieś ponad tym co robi a co chciałbym robić. Komedia satyryczna, którą bardzo miło się ogląda, ale o dziwo ma całkiem dobre przesłanie: w kraju, którego główną zaletą ma być wolność, każdy człowiek ma mieć wolność tego co chce robić z własnym ciałem. Całkiem miły zestaw aktorski, w którym nikt nie odstaje: Aoron Eckhart, Robert Duvall, William Macy, Katie Holmes oraz oczywiście J.K. Simmons czyli niezapomniany Garth Pancake z The Ladykillers

thepursuitofhappyness.jpg

The Pursuit of Happyness

Wycinek najcięższych dni Chris Gardner’a ( Will Smith ), sprzedawcy sprzętu medycznego, który postanowił odmienić swoje życie, równocześnie starając się utrzymać ciężar ojcostwa dając synu jak najlepszy przykład. Historia z cyklu, sięgnąłem dna, sięgnę i szczytu, ponieważ determinacja może doprowadzić gdziekolwiek tylko chcę. Film wartościowy, IMHO, najlepsza rola w karierze Willa a już myślałem, że nic lepszego niż The Fresh Prince of Bel-Air nie zagra :))) Nie sądziłem też, że to kiedyś napiszę, ale polecam film z nim w głównej roli.